Blog
Czy dom szkieletowy może być energooszczędny?
Jednym z często powielanych mitów na temat domów szkieletowych jest to, że są one bardzo drogie w eksploatacji, gdyż drewno nie trzyma ciepła tak dobrze jak pustak. Nie jest to prawdą. Współczesne drewniane domy to domy energooszczędne w takim samym stopniu, w jakim może być zwykły dom murowany. Technologii szkieletowej nie można porównywać do konstrukcji
Jak wykończyć dom drewniany?
Domy drewniane cieszą oczy. Drewno zbliża ludzi do natury i wiele osób marzy o domu zbudowanym właśnie z tego materiału. Współczesne domy szkieletowe i domy z bala różnią się od dawniej budowanych, wiejskich, nieszczelnych chat. Obecnie tego typu domy budowane są w nowoczesnych technologiach i w niczym nie ustępują domom murowanym. Mogą być tak samo
Dom na już!
Budowa domu w Polsce to długotrwały proces. Pogoda w naszym kraju nie sprzyja budowom, dlatego większość prac można wykonywać tylko od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Oczywiście mamy na myśli zwykłe domy murowane. Zupełnie inaczej sprawa się ma z domami budowanymi w technologii szkieletowej. Te konstrukcje można komfortowo budować cały rok.
DREWNO DO BUDOWY DOMÓW SZKIELETOWYCH
Budowa domów metodą szkieletową jest coraz bardziej popularna. Ta technologia niesie za sobą szereg korzyści. Po pierwsze, postawienie domu jest o wiele tańsze, niż budowanie go z pustaka. Po drugie, dom może powstać w zaledwie 2-3 miesiące, nie trzeba czekać na niego rok czy dwa. Po trzecie, dom można wybudować w każdej chwili.
Wielki powrót domów z drewna
Przez ostatnie dekady budowało się głównie domy z cegły i pustaka. Wszyscy żywili przekonanie, że są one solidne, na lata, oraz że przetrwają wszystko. Ponadto miały być cieplejsze niż domy drewniane, a do tego bezpieczniejsze. Budowa murowanego domu to jednak spory wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić.
WADY I ZALETY DOMÓW SZKIELETOWYCH
Dom drewniany w systemie szkieletowym to marzenie wielu osób. Ta metoda budowania podbiła serca Polaków, z powodzeniem zastępując tradycyjnie budowane domy z cegły lub pustaka. Chociaż wokół niej urosło wiele mitów, sprawdza się świetnie na całym świecie. Domy szkieletowe, jak i domy murowane mają wiele zalet, ale i kila wad.
Czym są domy szkieletowe i dlaczego podbiły serca Polaków?
Domy szkieletowe są coraz bardziej popularne w naszym kraju. Czym są i dlaczego Polacy tak je pokochali? Budowa szkieletowa zdecydowanie odbiega od klasycznych metod budowania domów znanych w Polsce od lat. W naszym kraju od wieków domy powstawały z cegieł lub kamienia, niegdyś popularne drewno odeszło do lamusa.
Rozwiewamy mity o domach szkieletowych
Budowanie domów w systemie szkieletowym robi się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularne. Mimo to o tym typie budowy cały czas krążą mity, które mają wspierać tezę, że konstrukcje z pustaka są lepsze i solidniejsze. Czy domy szkieletowe naprawdę są nietrwałe, a większa wichura jest w stanie je powalić?
Wady i zalety drewna
Drzewo po ścięciu zachowuje swoje właściwości energetyczne i uzdrawiające, a niektórzy uważają, że dobrze oddziałuje na pole magnetyczne człowieka. Dlatego, otaczanie się meblami i przedmiotami wykonanymi z drewna nie tylko pozwala nam odbudować utracony kontakt z naturą, ale także wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Wyjaśniamy, dlaczego warto budować z drewna.
Dom kanadyjski – charakterystyka
Domem kanadyjskim nazywamy przeważnie lekki dom drewniany o konstrukcji szkieletowej, zbudowany z drewnianych desek łączonych w tarcze ścian, a następnie ustawianych w pionie. Domy kanadyjskie są szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jakie są zalety tego rodzaju konstrukcji i czy sprawdza się ona także w Polsce?